ubytování v Děčíně

Město Děčín se rozléhá na obou březích Labe. Jeho dominantou je zámek Děčín, který vypadá jako by rostl na vrcholku skal. Najdeme tu však i Pastýřskou stěnu, oblíbené zoo, nebo rozhlednu Sněžník. Významný je i děčínský rodák Miroslav Tyrš. Každý z nás ho jistě zná. Zasadil se o založení sokola a celý život bojoval za hnutí tělovýchovné jednoty v Čechách. Skutečně rozpohyboval národ.

Proč zrovna navštívit Děčín?

Samotný Děčín je velmi malebným městem. Jsou zde venkovní a dětská hřiště, restaurace s dobrým občerstvením a usměvavou obsluhou. Každý si zde najde to své. Příjemné odpoledne zde strávíte procházkou po městě nebo můžete navštívit místní zoo, kde spatříte na 150 druhů zvířat. Je sice menší, ale pravděpodobně jedno z nejhezčích v České republice. Specializuje se na chov vzácných zvířat, která jinde nespatříte. Oddělenou dominantou náležící k zoo je i expozice Rajské ostrovy, kde je umístěno i obrovské mořské akvárium plné vzácných druhů. Rajské ostrovy jsou koncipované jako plavba kolem světa, na které poznáte svět na mořském dně.

V Děčíně ale stojí za návštěvu i zámek nebo můžete na Pastýřské stěně vyzkoušet přelézt Ferratu.

Check in 14: 00 - check out 10:00

Wifi

TV

Kuchyně

Lednice a mikrovlnka

Domácí zvířata povolena

terasa a ohniště

Půjčovna a úschovna kol

Relax zona

Dětské hřiště

Ceník

Ložnice: 1 manželská postel

Obývací pokoj: 1 rozkládací pohovka

Celý prázdninový dům

Výhled do zahrady

TV, Kuchyň, terasa

Klimatizace

zimní sezona

1.12. - 23.12., 2.1.-15.3

1 980 Kč / 1 noc

2 750 Kč / 1noc

VÁNOCE a SILVESTR

24. 12. – 1. 1.

1 980 Kč / 1 noc

2 750 Kč / 1noc

JARO, LÉTO, PODZIM

16. 3. – 30. 11.

1 980 Kč / 1 noc

2 750 Kč / 1noc

zimní sezona

1.12. - 23.12., 2.1.-15.3

1 980/ 1 noc

2750 Kč / 1noc

VÁNOCE a SILVESTR

24. 12. – 1. 1.

1 980 Kč / 1 noc

2 750 Kč / 1noc

JARO, LÉTO, PODZIM

16. 3. – 30. 11.

1 980/ 1 noc

2 750 Kč / 1noc

Via Ferrata Nebezpečné

Jde o první českou Via Ferratu v centru města. Najdete ji právě v Děčíně. Trasa je dlouhá zhruba 150 m. Můžete tak zdolat stěnu od řeky až na vrchol. Nástup je z Labského pobřeží. Vedou na ni 4 cesty označené B až D+. Ty jsou různě obtížné. Tu nejlehčí prý ale zvládne i 10leté dítě. Vstup je však na vlastní nebezpeční. Stěnu můžete zdolat sami, nebo se domluvíte s průvodcem. Avšak nutností je mít vlastní vybavení, určité zkušenosti a musí být sucho.

Ve výšce 60 m je lanový most v délce 12 m. Nabízí opět nevšední výhledy na zámek, řeku Labe i samotné město.

Rozhledna Sněžník

Kamenná vyhlídka na samotném vrchu nejvyšší stolové hory u nás. Je vysoká 33 m, takže na ni vystoupáte po 153 schodech a v současné době je již několik let po rekonstrukci. Je tak bezpečná, celoročně přístupná a za dobré viditelnosti můžete spatřit nejen České Švýcarsko a Lužické hory, ale dohlédnete až na Sokolí vrch.

Místo je taktéž označováno jako Větrné lázně. Proč tomu tak je? Na vrcholu se mísí několik termických proudů a některé vanou až od Severního moře.

České Švýcarsko

České Švýcarsko je národním parkem České republiky a bylo to vždy velmi navštěvované místo. Také není divu. Tolik známá Pravčická brána je prostě dechberoucí. Jedná se o největší skalní most v Evropě. Najdete zde i zámeček Sokolí hnízdo s původní výzdobou dřevěných stěn a stropů.

Z tohoto vstupu pak vede mnoho tras na všelijaké vyhlídky jako je třeba Mariina skála, Rudolfův kámen a další. Po velkém požáru jsou některá uzavřená, ale stále jich zbývá dost, kam se můžete vydat a kochat se přenádhernými výhledy.

Pravčická brána

Symbolem Českého Švýcarska je bezpochyby jistě největší skalní most v Evropě, a to Pravčická brána. Je tvořena pískovcem a jde o skutečného giganta. Na délku má 26,5 m a na výšku 16 m. Pískovec pochází z období druhohor, který má nižší pevnost, a protože je po staletí bičován povětrnostními vlivy, hrozí zde částečná eroze. Platí zde tedy přísný zákaz vstupu na horní část brány. Jedná se o chráněný přírodní útvar.

Brána slouží jako vstup do této oblasti, kde se také nachází zachovalý zámeček Sokolí hnízdo z roku 1881 a najdete zde i turistické centrum. V okolí jsou rozmístěné i vyhlídky, ze kterých lze pozorovat přilehlé přírodní útvary. Jedná se i o výchozí bod pro různé značené turistické stezky. K bráně se pohodlně dostanete z přilehlého Hřenska po červené stezce.

Pravčická brána byla zasažena velkým požárem, ale dnes je již opět přístupná.

Zámek Děčín

Nesmazatelným poznávacím znamením města Děčín je jeho zámek. Jedná se o jednu z nejstarších památek v Česku. První zmínka se dá dohledat až do 10. století. Tu stavbu navštívilo mnoho významných osobností. Jmenujme třeba císařovnu Sissi, která zde splnila své první panovnické

povinnosti, skladatel Fryderyk Chopin, známý svým Děčínským valčíkem nebo František Palacký studující zde v největší knihovně v Čechách.

K zámku vás zavede cesta zvaná Dlouhá jízda, která se jen tak jinde nevidí. Značná část vede skálou a celková délka dosahuje 292 m. To už je okázalá příjezdová cesta. Skvostná je i Růžová zahrada a vůbec historicky je zámek spjat s okázalostí rostlin a květin. Vykvetly tu skutečné skvosty jako Viktorie královská. Zámek prožil rozkvět hlavně za dynastie Thunů, kteří jej přestavěli v barokně-klasicistním stylu. Vlastnili jej až do roku 1932. Pak ho prodali skrz finanční potíže.