ubytování v Českém švýcarsku

Dovolená v Českém Švýcarsku je sázkou na jistotu. Vždy tu najdete krásnou přírodu, milé lidi, dobré jídlo a skvělé útulné ubytování. Můžete zde prožít krásné dny a nemusí být vždy zalité sluncem. I tak si odvezete mnoho krásných vzpomínek. A o tom je přeci každá dovolená, nebo i menší výlet. Poznat novou krajinu, vychutnat krásy matičky země, ochutnat lokální kuchyni a prožít čas se svými nebližšími.

Proč zrovna České Švýcarsko?

České Švýcarsko je národním parkem České republiky a bylo to vždy velmi navštěvované místo. Také není divu. Tolik známá Pravčická brána je prostě dechberoucí. Jedná se o největší skalní most v Evropě. Najdete zde i zámeček Sokolí hnízdo s původní výzdobou dřevěných stěn a stropů. Z tohoto vstupu pak vede mnoho tras na všelijaké vyhlídky jako je třeba Mariina skála, Rudolfův kámen a další. Po velkém požáru jsou některá uzavřená, ale stále jich zbývá dost, kam se můžete vydat a kochat se přenádhernými výhledy.

Mobilheim Viciberg je na samém okraji Českého Švýcarska, takže má ideální polohu odkud se můžete vydat za zážitky.

Check in 14: 00 - check out 10:00

Wifi

TV

Kuchyně

Lednice a mikrovlnka

Domácí zvířata povolena

terasa a ohniště

Půjčovna a úschovna kol

Relax zona

Dětské hřiště

Ceník

Ložnice: 1 manželská postel

Obývací pokoj: 1 rozkládací pohovka

Celý prázdninový dům

Výhled do zahrady

TV, Kuchyň, terasa

Klimatizace

zimní sezona

1.12. - 23.12., 2.1.-15.3

1 980 Kč / 1 noc

2 750 Kč / 1noc

VÁNOCE a SILVESTR

24. 12. – 1. 1.

1 980 Kč / 1 noc

2 750 Kč / 1noc

JARO, LÉTO, PODZIM

16. 3. – 30. 11.

1 980 Kč / 1 noc

2 750 Kč / 1noc

zimní sezona

1.12. - 23.12., 2.1.-15.3

1 980/ 1 noc

2750 Kč / 1noc

VÁNOCE a SILVESTR

24. 12. – 1. 1.

1 980 Kč / 1 noc

2 750 Kč / 1noc

JARO, LÉTO, PODZIM

16. 3. – 30. 11.

1 980/ 1 noc

2 750 Kč / 1noc

Pravčická brána

Symbolem Českého Švýcarska je bezpochyby jistě největší skalní most v Evropě, a to Pravčická brána. Je tvořena pískovcem a jde o skutečného giganta. Na délku má 26,5 m a na výšku 16 m. Pískovec pochází z období druhohor, který má nižší pevnost, a protože je po staletí bičován povětrnostními vlivy, hrozí zde částečná eroze. Platí zde tedy přísný zákaz vstupu na horní část brány. Jedná se o chráněný přírodní útvar.

Brána slouží jako vstup do této oblasti, kde se také nachází zachovalý zámeček Sokolí hnízdo z roku 1881 a najdete zde i turistické centrum. V okolí jsou rozmístěné i vyhlídky, ze kterých lze pozorovat přilehlé přírodní útvary. Jedná se i o výchozí bod pro různé značené turistické stezky. K bráně se pohodlně dostanete z přilehlého Hřenska po červené stezce.

Pravčická brána byla zasažena velkým požárem, ale dnes je již opět přístupná.

oblíbená trasa

Mezi nejoblíbenější turistické trasy patří bezpochyby Gabrielina stezka. Ta spojuje právě onu Pravčickou bránu s Mezní Loukou. Celá trasa vám zabere okolo 3 hodin vašeho času. Je červeně značená a zvládnou ji všechny věkové kategorie, dospělí i děti. Na stezce, která pochází již z 19. století projdete okolo mnoho přírodních krás. Jde se po vrstevnicích a uvidíte třeba Májovou věž, Čínskou zeď a Pravčické jehly. Z této trasy uvidíte i překrásné Růžové vrchy.

Gabrielina stezka byla také zasažena ničivým požárem. V současné době se pracuje na její obnově.

Kuchyně byla a vždycky bude srdcem domova. To platí i na dovolené. Jen s plným žaludkem budete skutečně spokojení a dobře naladění. Uvařte si jídla, na která jste zvyklá, ale nezapomeňte ochutnat kuchyni ani v Děčínských restauracích. Kam zajít na výtečný oběd vám s radostí poradíme.

Růžový vrch

Místní vrchu přezdívají někdy i Růžák. Jedná se o navrstvený čedičový vrch a svůj název dostal podle obce Růžová, která se rozkládá hned pod ním. Při procházce se projdete hustými lesy a pralesy. Skutečná pastva pro oči. V minulosti na samém vrcholku stála i kaple Panny Marie a restaurace. Dnes už tam zůstal jen dřevěný kříž.

Zajímavostí určitě je, že na několika místech jsou tzv. ledové děry, které jsou tak dobře situované a skryté, že v nich drží sníh až do léta. Takový přírodní zázrak. I proto je tato oblast chráněná. Vede přes ní naučná stezka plná historických poznatků a turisty zavede až k Dolskému mlýnu.

Dolský mlýn

V kaňonu řeky Kamenice leží zřícenina Dolského mlýna. Na místě už stojí jen torzo obvodových stěn, ale i tak je s místem mlýn pevně spjat. Má temnou minulost, alespoň tak praví legenda k tomuto místu spjatá. Před stovkami let, kdy se ještě mlýnské kolo točilo a voda tekla proudem, zde žil mlynář s mlynářkou.

Jednoho dne okradli a zabili pocestného. Až druhý den přišli na to, že to byl jejich vlastní syn, který se kdysi vydal do světa na zkušenou a nyní se vracel zpátky domů. Žal byl moc veliký, tak se mlynář oběsil a žena skočila do náhonu a utopila se. Od těch dob zde je možné spatřit ducha syna bloudícího kolem.

Tato pověst dodává místu tajemný nádech, a proto je tolik vyhledávané. Dříve se ve mlýně mlelo obilí, ale po uzavření řeky muselo obyvatelstvo domu přejít na vaření piva. Později, při rozmachu turistického ruchu, byl v budově zaveden hostinec. Avšak po druhé světové válce byl mlýn už opuštěn a postupně chátral. Dostanete se zde buď z Jetřichovic anebo z Vysoké Lípy. Zajímavé prostředí a přírodní kulisy okouzlily i mnoho režisérů. Točilo se zde hned několik českých pohádek jako Pyšná princezna, Peklo s princeznou, Čertova nevěsta, Pravý rytíř a Ztracený princ.